Zaman&Para Yada Paradox

Çoğu kişi için bir sorun teşkil eden zaman ve para dengesizliğini sanıyorum herkes bir şekilde yaşamıştır.
Paramız olur zamanımız olmaz, zamanımız olur paramız olmaz. Çözümsüz bir ilişki gibidir. Bu düzensizliği dengeye oturtmak hiç de kolay değil.


İşler bazen istediğimiz gibi gitmez. Ne zamanımız olur ne paramız. Bazende işler istediğimiz gibi gider zaman olmaz para olduğu halde bir kıymeti olmaz. Bu durumu dengede tutmak gerek. Hele bir de zaman ayırmanız gereken insanlar varsa paranın o zaman gerçekten bir kıymeti kalmaz.

Durup düşünüyor insan ne için para kazanıyorum diye, “Rahat yaşamak için” cevabını veriyoruz çoğu zaman. Dengeyi kuramadığımız için paranın bizi rahatlatmaktan çok sıkıntıya soktuğunu görüyoruz. Öyle zamansızlık içinde kayboluyoruz ki, işler birbirine giriyor, kendinizden geçiyorsunuz. Parasız hiç bir haltın olmadığı dönemlerin altın çağını yaşıyoruz. Altın bile tavan yapmış çağı boş durur mu? Zamanın en ağır bastığı anı yaşadım aç yaşadım ama huzuru hiç göremedim. Paranın en ağır bastığı anı yaşamadım. Tahminim terazi kırılacak kadar ağır basarsa herşey yerle bir olacak, ya ölmüş olacağız yada zamana şekil verecek kadar paramız olacak.

Eğer o kadar ağır basacak kadar paranız yoksa o zaman dengeyi korumaya çalışın. Sonra şakayla karışık öğle bir ağır laf gelir ki durup düşündüğünüzde ne terazi kalır ne de çalışmanızın bir kıymeti.. Şakaya vurmaya çalışırsınız olayı. Haftanın 7 günü çalıştığınızı görürsünüz kendinize geldiğinizde.

 

erdemtuzen

Project Manager at Nuevo SoftwareHouse
I am a Microsoft Certified Trainer (MCT).

and...

#Software #Solution #Sharepoint #SharepointOnline #WebApplication #EnterpriceApplication #Azure #ArtificialIntelligence #GameDevelopment #Entrepreneurial #NoviceNeyPlayer #AmateurPhotographer #BigUncle
Share

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.