Microsoft Başarı Hikayesi

Microsoft Türkiye tarafından Şubat bülteninde yayınlanan Başarı Hikayesi olarak, Bünyesinde bulunduğum Caretta firması tarafından gerçekleştirilen Azure projesi olmuştur.

 

caretta_logo

Caretta, Ocak 2015 itibariyle MS Azure platformunda Türkiye’nin lider ilaç şirketlerinden SantaFarma için bir Satış Yönetim Sistemi’ni başarıyla uygulamaya almıştır. Yaklaşık 40 kişilik beyaz yaka ve 430 saha satış personelinin mobil olarak kullandığı bu uygulama Türkiye’nin Microsoft Bulut platformundaki ilk kurumsal uygulamaları arasındadır.

Satış Yönetim Sistemi, ilaç firmaları ve ecza depoları arasındaki, siparişlerin, günlük stokların, çıkış rakamlarının ve aylık mutabakatların otomatik aktarımlarını sağlamaktadır. Ayrıca stok/gün durumları doğrultusunda üretimi yönlendirirken, diğer taraftan tüm ticari koşulların ve kampanyaların yönetimini, mal fazlası ve ciro prim hesaplamalarını gerçekleştirmektedir. İlaç firmalarının toplam cirosunun yaklaşık 3’üne karşılık gelen mal fazlası optimizasyonunu sağlayarak satış mümessilleri yönetimin yayınladığı kampanyaları takip edip eczane siparişlerini de kontrol edebilmektedir.

 

Tüm ekibi tebrik eder, nice başarılar dilerim.

erdemtuzen

Project Manager at Nuevo SoftwareHouse
I am a Microsoft Certified Trainer (MCT).

and...

#Software #Solution #Sharepoint #SharepointOnline #WebApplication #EnterpriceApplication #Azure #ArtificialIntelligence #GameDevelopment #Entrepreneurial #NoviceNeyPlayer #AmateurPhotographer #BigUncle
Share

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.